PROJET AUTOBLOG


Antropophobia

Site original : Antropophobia
⇐ retour index

Morannon [Swe] - Midnatt [1995]

mercredi 10 avril 2019 à 18:59Okładki brak, więc wstawiam zdjęcie jednego z kolesi z Morannon. Pierwsze demo tejże złowrogiej, szwedzkiej hordy, nagrane w składzie: Ferocious - gitara, bass, wokal i Vortex (nie, nie ten znany śpiewok z Oslo) - bębny. Goście serwują surowy black metal, który brzmieniem i charakterem nasuwa mi skojarzenia z Horna, jak i w ogóle z obskurnym, fińskim młóceniem. Jak dla mnie zajebista sprawa, tak więc polecam się zapoznać każdemu kto wie co dobre. Zespół istnieje po dziś dzień, będę musiał kiedyś sprawdzić nowsze materiały...

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2019/04/morannon-swe-midnatt-1995.html


Nephrite [Nor] - Pagan Glory [1993]

mercredi 10 avril 2019 à 18:45Horda z Norwegii z co najmniej dwoma demosami i jednym rehem na koncie. Znaleźli się także na jakiejś kompilacji ponoć. Poniżej drugie demo, z 1993 roku. Na Nephrite składało się czterech ludzi, z czego jeden z gitarzystów postanowił opuścić świat z własnej ręki, już w 1997 roku.
Intro to żywcem zajebany fragment z Carla Orffa, no ale bardzo ładny, więc na wstęp pasuje. A potem mamy grzanie z pogranicza black i death metalu. Takie "Soulside Journey" dla ubogich, ale nie jest to złe, zwłaszcza "Gods of the North" fajnie napierdala.
Materiał podobno dedykowany pamięci Euronymousa.

1.Fortuna Imperatrix Mundi
2.Einhæri
3.Palladium of Death
4.Gods of the North
5.Speech of the Great One

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2019/04/nephrite-nor-pagan-glory-1993.html


Pazuzu [Che] - Conjurations [1993]

mercredi 10 avril 2019 à 18:27Jeszcze jedno demo jednodemówkowej kapeli z dawnych czasów. Szwajcarskie Pazuzu to czterech typa, z których trzech po wysraniu tej taśmy przemianowało się na Azag-Thoth i wraz z jakimiś dokooptowanymi muzykami nagrali jeden pełny album, po czym zakończyli działalność. Niespecjalnie chwytliwe, ale słuchalne grzanie o garażowym brzmieniu. Całość trwa jedenaście minut.

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2019/04/pazuzu-che-conjurations-1993.html


Lux Axiomus [Nor] - Oblivion [1992]

mercredi 10 avril 2019 à 18:12
Kolejny przedstawiciel norweskiego black metalu. Podobnie jak poprzednio, istnieje tu związek z Aeternus, tym razem w postaci niejakiego Skåtuna (tutaj pod pseudonimem Ariel), który się tam udzielał jakoś w 1993-1994. W Lux Axiomus odpowiadał za wokale, gitary i perkusję. Z pikantnych ciekawostek, spędził rok więzienia za dźgnięcie jakiegoś kolesia nożem w klubie nocnym w Bergen. Drugi typ to niejaki Charon, co grał tu na basie. W sumie wiadomo o istnieniu tylko jednego demosa, a mianowicie prezentowanego tutaj "Oblivion". Całkiem dobra surówka!

1.THE PLAGUE
2.OBLIVION
3.UNHOLY CHANTINGS
4.IN NOMINE SPIRITUS

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2019/04/lux-axiomus-nor-oblivion-1992.html


In Cursed Obsession [Nor] - The Gothic and His Angel [1993]

mercredi 10 avril 2019 à 17:57
Naszło mnie na norweski black metal z lat 90-tych, postanowiłem zatem powrzucać trochę rzadkiego stuffu, jak za dawnych czasów, gdy internet mnie jeszcze aż tak nie irytował. Na początek leci In Cursed Obsession, duet z miejscowości Stavanger, w którym udzielał się S. Winter, znany z bębnienia w Gehenna, Den Saakaldte i Aeternus. Jedyne demo kapeli trwa tylko nieco ponad siedem minut. Leśne, nieco filigranowe i bazujące głównie na klawiszach granie.

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2019/04/in-cursed-obsession-nor-gothic-and-his.html