PROJET AUTOBLOG


Antropophobia

Site original : Antropophobia
⇐ retour index

Warhagan [Pol] - Ogniem i Mieczem [1995]

dimanche 27 mars 2016 à 20:58


Surowy pagan/black metal z Białej Podlaskiej. Materiał trwa dwadzieścia pięć minut, przy czym ostatni, trzynastominutowy utwór (zapewne wzorem "Hvis Lyset Tar Oss") jest ambientowy.

1.OGNIEM I MIECZEM
2.WIECZNY CHŁÓD
3.ŻAŁOBNA PIEŚŃ DRZEW
4.KRZYK ROZPACZY

[DOWNLOAD@sendspace]

or

[DOWNLOAD@mediafire]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2016/03/warhagan-pol-ogniem-i-mieczem-1995.html


Herbst [Pol] - Opus [2008]

dimanche 27 mars 2016 à 20:30
Jeszcze jeden materiał polskiego Herbst, z wcześniejszego okresu, gdy twór egzystował pod nazwą Dracul. Niespełna pół godziny przyjemnego, leśnego ambientu bazującego na syntezatorze.

1.ALTAR
2.OPERA
3.STIGMATA
4.HER...
5.RAIN
6....END

[DOWNLOAD]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2016/03/herbst-pol-opus-2008.html


Maëror Tri [Ger] - Saltatrix [1993]

samedi 26 mars 2016 à 01:33


Niemieckie trio działające w latach 1988-1996, w którym grali Knappe i Gitschel z zacnego projektu Troum oraz niejaki Siehl z bliżej mi nieznanego Tausendschoen. Muzyka tworzona głównie za pomocą mocno przetworzonych gitar elektrycznych, gdzieniegdzie też jakiś syntezator się trafi. Przez ten zabieg muzycy kreują dość oniryczną atmosferę.
Poniżej 7" epka z 1993 roku.

1.Saltatrix
2.Third Sound
3.These Tears Will Crystalize

[DOWNLOAD]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2016/03/maeror-tri-ger-saltatrix-1993.html


VIDEO: Black Blood Tour - Above Aurora, Stillborn, Christ Agony - Live in Poznań, 22 III 2016

mercredi 23 mars 2016 à 21:46

W sumie rzadko nagrywam coś na koncertach, będąc zaabsorbowany chłonięciem muzyki, ale będąc na Black Blood Tour coś mnie tchnęło by nieco pokręcić. Czas zatem na mini-videorelacje. Skład był następujący:
-Above Aurora
-Stillborn
-Christ Agony
Pierwsza kapela to dość świeży wynalazek i nie znalazłem wcześniej na ich temat żadnych wzmianek. Miałem niezdrowe przeczucie że zostanę zaatakowany jakąś hipsternią z ulizaną fryzurą boczną, ubraną w swetry w romby i okulary a la wieczka od słoików, której ostatnio się nalęgło na scenie całkiem sporo. Na szczęście okazało się że chłopy grają naprawdę konkret. Dźwięki wydają mi się być inspirowane polską elitą black metal, czuć nutkę Mgły, Medico Peste i tego typu klimatów. Image mają za to żywcem zerżnięty z Blaze of Perdition, albo jakiejś innej "religijnej" kapeli, no ale do tego akurat nigdy zbyt dużej uwagi nie przywiązywałem, a w końcu i tak współgra to z atmosferą takiej muzyki.

Potem przyszła kolej na mielecki Stillborn - brutalnych skurczybyków manifestujących ekstremalny przekaz. Było napierdalanie skurwysynów, odpowiedź na pytanie jak się gra death metal i próba odpowiedzi na zagwozdkę jak się kurwa gra black? W przerwach od filmowania byłem zbyt zaabsorbowany oddawaniem się szaleństwu by załapać o co dokładnie chodzi, ale zarejestrowałem osiem czy dziewięć minut grania. Z całej imprezy chyba najbardziej siadł mi ten właśnie występ.

Christ Agony oczywiście zagrało konkret, ale baterii/miejsca starczyło mi tylko na nagranie utworu otwierającego. W sumie za bardzo nawet nie pamiętam co grali, nie wiem czy to przez zamroczenie browarami, czy też przez wypalenie szarych komórek spowodowane egzystowaniem w świecie opanowanym przez kretynów.
Jakość obrazu bardzo ładna (chociaż w sumie to... była bardzo ładna, teraz jest mocno średnia, gdyż musiałem drastycznie zmniejszyć rozmiar pliku kosztem kbpsów), niestety dźwięk "trochę" trzeszczy. Ale kto sie chował na VHSowych bootlegach nie będzie narzekał. ;-)
Całość trwa 35 minut.

[DOWNLOAD]

[WATCH]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2016/03/video-black-blood-tour-above-aurora.html


VIDEO: Snowid [Pol] - Strzygi [2016]

dimanche 13 mars 2016 à 14:52

Początkowo muzykę Snowida traktowałem ze sporą dozą dystansu i z mocnym przymróżeniem oka, podchodząc do tego jak do jakiejś pomylonej komety pokroju The Syntetic, która pojawiła się na niebie, pobłyskała wesołym światełkiem, a w przyszłości zniknie i nikt o niej już nie wspomni. W sumie początkowe nagrania to były ino średnio chwytliwe midy. W każdym razie ich występy na żywo mnie rozpierniczają na drzazgi. Muzycznie zresztą projekt mocno się rozwinął w stosunku do ich początkowych nagrań. Ich utwory to wciąż niczym nieksrępowane, luźne, sponaniczne wizje, ale chyba w tym właśnie tkwi największy urok - w tym całym luzie, beztroskim poczuciu humoru i magicznym klimacie. Jak tego słucham, troche udziela mi się nastrój dzieciństwa, gdy grałem w Magię i Miecz (przynajmniej do czasu, aż mi kot nasrał na plansze, a stolec rozniósł po kartach Przygód). Podziwiam kolesi za wyobraźnię. Dla humorzasych fanów Mortiis i istot spod bandery "Never stop the madness".

[DOWNLOAD]

[WATCH]

Source : http://xantropophobia.blogspot.com/2016/03/video-snowid-pol-strzygi-2016.html